Jsem dítě v náhradní rodinné péči

Ahoj, vítáme tě na naší stránce věnované službám pro děti v náhradní rodinné péči. Rádi bychom ti tady v pár řádcích představili naši organizace, abys věděl/a, co ti můžeme nabídnout, když se s námi tvoji náhradní rodiče rozhodnou spolupracovat. 

1. Co Vesta vlastně dělá? 

Naše organizace se jmenuje Vesta Pardubice z.s, naším hlavním úkolem je podporovat rodiče, kteří se rozhodnou postarat o dětí, jejichž rodiče se o ně nemohou, nechtějí nebo neumí postarat. Takovým rodičům říkáme pěstouni. Pěstounem může být úplně cizí člověk anebo také babička, teta, sestra, strýc. Když je někdo pěstounem a vybere si naši organizaci, chodí k němu pravidelně naši zaměstnanci na návštěvu a to minimálně jednou za dva měsíce. Většinou chodí na ty návštěvy k Vám domů, tak kde teď bydlíš. Pohovoří si s dospělým pak i s tebou a zase jede dál. Pěstouni se také musí pravidelně vzdělávat a my pro ně to vzdělávání zajišťujeme, je to taková pěstounská škola. Také organizujeme víkendy pro děti, velký letní tábor apod. Když potřebují pěstouni nebo třeba ty odbornou pomoc, třeba psychologa, dokážeme ho pro tebe zajistit.

2. Kdo ve Vestě pracuje?

V naší organizaci pracují sociální pracovnice - ty jezdí do rodin, pak tu máme psychologa - ten zase pomáhá dětem s jejich problémy, máme také kariérovou poradkyni - ta se ti bude hodit, až si bude vybírat školu nebo práci a pak tu respitní pracovníky - s těmi se setkáš na našich akcích, třeba na táboře. Kdybys měl/a zájem, vidět, jak vypadáme, najdeš nás ZDE.

3. Co dělá Vesta pro děti? 

Krom toho, že můžeš využít naše poradenské služby tě moc rádi uvidíme na našich akcích. Děláme pro děti víkendy, také velký letní pobyt na 10 dní na horách. Mrkni dole videa! Pravidelně se také budeme vídat u tebe doma, kde si vždy pohovoříme o tom, jak se ti vede :-).

4. Kde Vás najdu? A jak Vás mohu kontaktovat? 

Naše kancelář je na adrese Češkova 1299, Pardubice. Můžeš nám zatelefonovat na číslo 732207344 nebo napsat email na adresu cermak.vesta@email.cz, najdeš nás také na sociálních sítích. Vlevo na hoře máš na ně odkazy. Napsat nám můžeš také tady na stránce. 


Tady nás najdeš! :) 


A to jsme my, celá naše Vesta .-)


A ještě ta slibovaná videa z našich akcí :-)